Péče o porcelán

Prodáváme výhradně český porcelán vyrobený v tuzemsku. Veškerý porcelán v našem e-shopu je zdravotně nezávadný a splňuje všechny platné právní předpisy a normy.

CIBULOVÝ PORCELÁN

Prodáváme originál cibulák "Český porcelán" cibulák z Dubí

Porcelán s cibulovým vzorem se vyrábí od roku 1885, nejprve s označením Meissen a od roku 1956 pod označením Zwiebelmuster. Po desítky let je dodržována tzv. podglazurová technologie. Díky dekorování pod glazurou je porcelán nejen nesmyvatelný v myčkách, ale i bezproblémově použitelný při mikrovlnném ohřevu. Většinu odolných skvrn a zbytků, lze odstranit namáčením v teplé vodě před vlastním mytím.

RŮŽOVÝ PORCELÁN CHODOV

 Manuaktura v Chodově u Karlových Varů patří k nejstarším v Čechách. V současnosti produkuje ručně vyráběný a dekorovaný růžový porcelán, zlacený 24 karátovým zlatem. Na rozdíl od jiných výrobců, kteří barví až výsledný výrobek, Manufaktura Chodov zbarvuje již porcelánovou hmotu, kterou pak překrývá průhledná glazura. Růžový porcelán není určen k mytí v myčkách nádobí a ani jej díky obsaženému zlatu nedoporučujeme dávat do mikrovlnné trouby. Doporučujeme mýt vlažnou vodou za použití běžných saponátů. Při ručním mytí se vyvarujte použití drátěných a drsných mycích přípravků.

OSTATNÍ DEKOROVANÝ PORCELÁN

Prodáváme značkový porcelán vyráběný většinou v okolí Karlových Varů. Jeho tradice sahá do let před první světovou válkou. Pokud není porcelán zdoben zlatem nebo platinou, lze jej bez problémů použít při mikrovlnném ohřevu i mýt v myčkách nádobí. Pokud je zdoben zlatem nebo platinou, nedoporučujeme používat tento porcelán při mikrovlnném ohřevu a doporučujeme jej umývat pouze ručně, vlažnou vodou za použití běžných saponátů. Většinu odolných skvrn a zbytků odstraníte odmočením v teplé vodě před vlastním mytím. Při ručním mytí nepoužívejte drátěné a drsné mycí přípravky.