Péče o šperky

Napsal pctechnet 05/01/2020 0 Komentář

Prodáváme výrobky české firmy Preciosa, jednoho z nejvýznamělších výrobců v oboru sklářství a bižuterie v Česku. Kvalita křišťálu vyniká svou brilancí, třpytem a výbrusem. Jednotlivé šperky jsou výsledkem originální ruční práce a špičkového strojního broušení.

 

Níže naleznete doporučení, jak zacházet se šperky, aby vám vydržely co nejdéle jako nové a další rady k péči o doplňky:

  • Chraňte bižuterii před nárazy a poškrábáním.
  • Bižuterii sundávejte v případě styku s vodou, v sauně, před spaním, při sportování či fyzické námaze.
  • Vyvarujte se kontaktu bižuterie s chemickými prostředky (parfémy, mořská sůl, chlór, apod.).
  • Nepoužívejte v prostředí s výskytem síry a jódu.
  • Uchovávejte v krabičce nebo sáčku, nejlépe odděleně od ostatních šperků.
  • Při vystavení nežádoucím vlivům (viz výše) a dále u osob s agresivním potem a u osob nemocných či užívajících léky může dojít ke změně vzhledu povrchu křišťálových i kovových dílů (např. žloutnutí a černání stříbrných kovodílů).
  • K čištění bižuterie používejte jemnou čistící tkaninu; u stříbrné bižuterie hadřík nebo roztok určený pro čištění stříbra. K čištění rhodiované bižuterie používejte pouze měkký hadřík namočený ve vlažné vodě s přídavkem saponátu, po vyčištění bižuterii důkladně vysušte.
  • Při manipulaci s ozdobnými knoflíky Preciosa je zapotřebí opatrnosti. Výrobek lze prát pouze ručně, nesmí se bělit, žehlit, sušit v sušičce a chemicky čistit.
  • Pokud dojde k poškození zakoupené bižuterie, výrobek svépomocí neopravujte, jinak ztrácíte nárok na zákonnou reklamaci.


STŘÍBRNÉ ŠPERKY

Kolekce stříbrných šperků je určena pro každodenní nošení. Je vyrobena ze stříbra v kombinaci s rhodiem. Šperky lze odborně čistit ve speciálních ultrazvukových zařízeních. Pokud je nosíte každý den, doporučujeme je čistit jednou za měsíc. Je potřeba je zbavit laku na vlasy, zbytků různých krémů a dalších nečistot. Sami můžeme šperky vyčistit v horké vodě smíchané s kapkou saponátu nebo mýdla např. starým zubním kartáčkem. Poté šperky přeleštíme flanelovým nebo bavlněným hadříkem.

KLASICKÁ BIŽUTERIE

Vyrábí se z nerezu a porhodiované bižuterní slitiny. Při běžném nošení stačí bižuterii přeleštit suchým hadříkem. Pro důkladnější čištění lze bižuterii ponořit do jemného vlažného saponátového nebo mýdlového roztoku, očistit hadříkem bez chloupků a poté přeleštit.


VŠEOBECNÁ DOPORUČENÍ

Bižuterii doporučujeme před líčením pudrem nebo make-upem sundat, čímž předejdeme zbytečnému eventuálnímu znečištění. Je důležité sperky Preciosa chránit před dlouhodobým stykem s vodou nebo při fyzicky náročných aktivitách. Pot a prach je největším nepřítelem šperků.  Veškeré součásti námi prodávaných šperků vyhovují světovým standartům o bezpečnosti a nezávadnosti.

Přidat komentář

Blog Bohemia Crystal
Péče o šperky

Péče o šperky

pctechnet 05/01/2020 0
Prodáváme výrobky české firmy Preciosa, jednoho z nejvýznamělších výrobců v oboru sklářství a bižuterie v Česku. Kvalita křišťálu vyniká svou brilancí...
Číst více...
Jak se brousí křišťálové sklo

Jak se brousí křišťálové sklo

crystal 02/01/2020 0
Pro křišťálové sklo je příznačný velmi vysoký lesk a ten má na svědomí právě oxid olovnatý, který skláři do skla přidávají místo vápenatých složek. Vš...
Číst více...
Preciosa nejmenší broušený kámen na světě

Preciosa nejmenší broušený kámen na světě

crystal 22/05/2019 0
Víte že Preciosa vyrobila nejmenčí broušený kámen na světě Hranice nemožného se podařilo překonat v roce 2009, když Preciosa představila nejmenší brou...
Číst více...
Péče o sklo

Péče o sklo

pctechnet 10/05/2019 0
V našem e-shopu Vám nabízíme jak hladké sklo např. Crystalite Bohemia, tak sklo broušené českými mistry brusiči. Dále sklo s nižším, nebo téměř nulový...
Číst více...